  • LD40W-30-C1400-RD
LD40W-30-C1400-RD
advertisement
Manufacturer No:
LD40W-30-C1400-RD
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LD40W-30-C1400-RD
Package:
Datasheet:
LD40W-30-C1400-RD
Description:
Quantity:
In Stock : 7489
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LD40W-30-C1400-RD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LD40W
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.80W x 1.26 H 96.0mmx71.1mmx32.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    42W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    10V~30V