  • LD59030DTPU18R
LD59030DTPU18R
advertisement
Manufacturer No:
LD59030DTPU18R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LD59030DTPU18R
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
LD59030DTPU18R
Description:
Enable, Soft Start Fixed LD59030 PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4487
Step5Bar-code shipping tag
LD59030DTPU18R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LD59030
  • Current - Supply (Max)
    305μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    40μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 300mA
  • PSRR
    75dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)