  • LDK130M15RY
LDK130M15RY
advertisement
Manufacturer No:
LDK130M15RY
HK JDW NO:
761-LDK130M15RY
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LDK130M15RY
Description:
Enable Fixed 0.95mm LDK130 PMIC Automotive, AEC-Q100 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2429
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LDK130M15RY
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • Packing Method
    TR
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LDK130
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    120μA
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    60μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.2V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Input Voltage Absolute-Max
    7V
  • Length
    2.95mm