  • LDL112PU33R
LDL112PU33R
advertisement
Manufacturer No:
LDL112PU33R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LDL112PU33R
Package:
6-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
LDL112PU33R
Description:
Enable Fixed 0.5mm LDL112 PMIC 6-WFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 970
Step5Bar-code shipping tag
LDL112PU33R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LDL112
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Current - Supply (Max)
    400μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1.2A
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    3.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 1.2A
  • PSRR
    57dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    350mV
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    2mm