  • LE25U40PCMC-AH
LE25U40PCMC-AH
advertisement
Manufacturer No:
LE25U40PCMC-AH
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-LE25U40PCMC-AH
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
LE25U40PCMC-AH
Description:
Memory IC 4.9mm mm
Quantity:
In Stock : 2089
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LE25U40PCMC-AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    30MHz
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    512KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    5ms
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Programming Voltage
    2.7V
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm