  • LEA150F-24-Y
LEA150F-24-Y
advertisement
Manufacturer No:
LEA150F-24-Y
HK JDW NO:
165-LEA150F-24-Y
Datasheet:
LEA150F-24-Y
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Step5Bar-code shipping tag
LEA150F-24-Y
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    151.2W
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Height
    37mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2006
  • Series
    LEA (150W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.46 H 222.0mmx75.0mmx37.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    150W