  • LED12W-16-C0800-D
LED12W-16-C0800-D
advertisement
Manufacturer No:
LED12W-16-C0800-D
HK JDW NO:
824-LED12W-16-C0800-D
Package:
Datasheet:
LED12W-16-C0800-D
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 800MA
Step5Bar-code shipping tag
LED12W-16-C0800-D
    0.282lb 127.91g
  • Published
    2016
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Output
    8V~16V