  • LED12W-24-C0350
LED12W-24-C0350
advertisement
Manufacturer No:
LED12W-24-C0350
HK JDW NO:
824-LED12W-24-C0350
Package:
Datasheet:
LED12W-24-C0350
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24V 350MA
Step5Bar-code shipping tag
LED12W-24-C0350
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    0.282lb 127.91g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LED-12W
  • Size / Dimension
    3.35Lx1.42W x 0.91 H 85.0mmx36.0mmx23.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    24V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    23.114mm
  • Length
    85.09mm
  • Width
    36.068mm