  • LED20W-57-C0350-D
LED20W-57-C0350-D
advertisement
Manufacturer No:
LED20W-57-C0350-D
HK JDW NO:
824-LED20W-57-C0350-D
Package:
Datasheet:
LED20W-57-C0350-D
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 19-57V 350MA
Step5Bar-code shipping tag
LED20W-57-C0350-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    0.282lb 127.91g
  • Published
    2016
  • Series
    LED-20W
  • Size / Dimension
    3.74Lx1.61W x 0.98 H 95.0mmx41.0mmx25.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Power (Watts)
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    19V~57V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    24.892mm
  • Length
    94.996mm
  • Width
    40.894mm