  • LED30W-66-C0450-D
LED30W-66-C0450-D
advertisement
Manufacturer No:
LED30W-66-C0450-D
HK JDW NO:
824-LED30W-66-C0450-D
Package:
Datasheet:
LED30W-66-C0450-D
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 22-66V 450MA
Step5Bar-code shipping tag
LED30W-66-C0450-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    LED-30W
  • Size / Dimension
    4.92Lx1.69W x 0.98 H 125.0mmx43.0mmx25.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    450mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    450mA
  • Voltage - Output
    22V~66V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    24.892mm
  • Length
    124.968mm
  • Width
    42.926mm