  • LEDC10-12-R48
LEDC10-12-R48
advertisement
Manufacturer No:
LEDC10-12-R48
Manufacturer:
TDK
HK JDW NO:
13289-LEDC10-12-R48
Package:
Datasheet:
LEDC10-12-R48
Description:
Dc-dc, Non Isolated, Sip, Constant Current, Input 12VDC, Output 0.48A, 10W
Step5Bar-code shipping tag
LEDC10-12-R48
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    11
  • Weight
    6.350293 g
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Max Power Dissipation
    10 W
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage
    20 V
  • Max Output Current
    480 mA
  • Operating Supply Voltage
    20 V
  • Output Power
    10 W
  • Min Input Voltage
    4.5 V
  • Max Input Voltage
    20 V
  • Current - Output 1
    480 mA
  • Nominal Input Voltage
    12 V
  • Dimming
    PWM
  • Features
    OCP, OVP
  • Height
    15.24 mm
  • Length
    32.004 mm
  • Width
    8.382 mm