  • LEP240F-36-SNU
LEP240F-36-SNU
advertisement
Manufacturer No:
LEP240F-36-SNU
HK JDW NO:
165-LEP240F-36-SNU
Datasheet:
LEP240F-36-SNU
Step5Bar-code shipping tag
LEP240F-36-SNU
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LEP (240W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 1.77 H 222.0mmx95.0mmx45.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    241.2W
  • Current - Output 1
    6.7A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    58mm