  • LFA240F-36-RY
LFA240F-36-RY
advertisement
Manufacturer No:
LFA240F-36-RY
HK JDW NO:
165-LFA240F-36-RY
Package:
Datasheet:
LFA240F-36-RY
Description:
Quantity:
In Stock : 12524
Step5Bar-code shipping tag
LFA240F-36-RY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFA (240W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.04 H 132.1mmx50.0mmx26.4mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    241.2W
  • Current - Output 1
    6.7A
  • Height
    43mm