  • LFA50F-3R3-SNJ1Y
LFA50F-3R3-SNJ1Y
advertisement
Manufacturer No:
LFA50F-3R3-SNJ1Y
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFA50F-3R3-SNJ1Y
Package:
Module
Datasheet:
LFA50F-3R3-SNJ1Y
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFA50F-3R3-SNJ1Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    LFA (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.04 H 132.1mmx50.0mmx26.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    33W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    36mm