  • LFE2-12SE-6F256C
LFE2-12SE-6F256C
advertisement
Manufacturer No:
LFE2-12SE-6F256C
HK JDW NO:
477-LFE2-12SE-6F256C
Datasheet:
LFE2-12SE-6F256C
Description:
1.2V V 2.1mm mm 30.6kB B FPGAs ECP2 Series 256-BGA 1mm mm 256
Quantity:
In Stock : 4879
Step5Bar-code shipping tag
LFE2-12SE-6F256C
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LFE2-12
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Memory Size
    30.6kB
  • RAM Size
    27.6kB
  • Number of Logic Elements/Cells
    12000
  • Total RAM Bits
  • Max Frequency
    320MHz
  • Number of LABs/CLBs
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    0.331 ns
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Width
    17mm