  • LFJ102001STST
LFJ102001STST
advertisement
Manufacturer No:
LFJ102001STST
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LFJ102001STST
Package:
Datasheet:
LFJ102001STST
Description:
Fuse Block 200A 1000VDC Screw Stud Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFJ102001STST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2012
  • Series
    LFJ1000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    200A
  • Orientation
    Horizontal
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    200A
  • Termination Style
    Bolt Down
  • Voltage
    1000V