  • LFJ104501C
LFJ104501C
advertisement
Manufacturer No:
LFJ104501C
HK JDW NO:
461-LFJ104501C
Description:
Fuse Holder FUSEHOLDER FOR SPFJ 1000V 450A
Step5Bar-code shipping tag
LFJ104501C
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    LFJ1000
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    450A
  • Current Rating
    450A
  • Termination Style
    Box Lug
  • Voltage
    1000V
  • Number of Circuits
    1
  • Number of Poles
    1
  • Fuse Type
    Bolt Down
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Fuse Size
    2.5Diax8L 63.5mmx203.2mm