  • LFJ606003C
LFJ606003C
advertisement
Manufacturer No:
LFJ606003C
HK JDW NO:
461-LFJ606003C
Package:
Datasheet:
LFJ606003C
Description:
Fuse Holder CLASS J FUSE BLOCK 600V 400A 3 POLE
Step5Bar-code shipping tag
LFJ606003C
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    LF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600V
  • Current Rating (Amps)
    600A
  • Current Rating
    600A
  • Termination Style
    Box Lug
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    3
  • Number of Poles
    3
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Fuse Size
    2.5Diax8L 63.5mmx203.2mm