  • LFP240F-24-GY
LFP240F-24-GY
advertisement
Manufacturer No:
LFP240F-24-GY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFP240F-24-GY
Package:
Datasheet:
LFP240F-24-GY
Description:
Switching Power Supplies 240W 24V 10-12.5A Low Leakage Current
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFP240F-24-GY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFP (240W)
  • Size / Dimension
    7.09Lx3.31W x 1.81 H 180.1mmx84.1mmx46.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC