  • LFT300301C
LFT300301C
advertisement
Manufacturer No:
LFT300301C
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LFT300301C
Package:
Datasheet:
LFT300301C
Description:
Fuse Holder 300V 30A CLS T Block 1 Pole Box Lug
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFT300301C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    LFT
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Current Rating
    30A
  • Termination Style
    Box Lug
  • Voltage
    300V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    0.406Diax0.874L 10.3mmx22.2mm