  • LFT604003CS
LFT604003CS
advertisement
Manufacturer No:
LFT604003CS
HK JDW NO:
461-LFT604003CS
Package:
Datasheet:
LFT604003CS
Description:
Fuse Holder 600V 400A CLS T 3 Pole Block
Step5Bar-code shipping tag
LFT604003CS
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Termination
    Lug
  • Current Rating (Amps)
    400A
  • Current Rating
    400A
  • Termination Style
    Box Lug
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    3
  • Fuse Size
    1.594Diax3.626L 40.5mmx92.1mm