  • LGA150A-12-SN
LGA150A-12-SN
advertisement
Manufacturer No:
LGA150A-12-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LGA150A-12-SN
Package:
Module
Datasheet:
LGA150A-12-SN
Description:
Quantity:
In Stock : 5064
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGA150A-12-SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    420g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    LGA (150W)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.54 H 160.0mmx74.9mmx39.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    150W
  • Depth
    47mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    84.5%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Current
    12.5A
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    12.5A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    47mm