  • LGA150A-5-Y
LGA150A-5-Y
advertisement
Manufacturer No:
LGA150A-5-Y
HK JDW NO:
165-LGA150A-5-Y
Package:
LGA
Datasheet:
LGA150A-5-Y
Description:
Quantity:
In Stock : 8623
Step5Bar-code shipping tag
LGA150A-5-Y
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    LGA
  • Weight
    420g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2005
  • Series
    LGA (150W)
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.54 H 160.0mmx74.9mmx39.1mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    150W
  • Depth
    33.5mm
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    30A
  • Height
    39mm
  • Length
    160mm
  • Width
    75mm