  • LHFP15BB103K
LHFP15BB103K
advertisement
Manufacturer No:
LHFP15BB103K
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-LHFP15BB103K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LHFP15BB103K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Current
    450mA
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    280kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.3Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    10000 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.0796 MHZ
  • Height
    23mm