  • LHL08TB820K
LHL08TB820K
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB820K
HK JDW NO:
782-LHL08TB820K
Datasheet:
LHL08TB820K
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB820K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    35 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Q Factor
    35
  • Diameter
    9mm
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm