  • LHL10NB472J
LHL10NB472J
advertisement
Manufacturer No:
LHL10NB472J
HK JDW NO:
782-LHL10NB472J
Datasheet:
LHL10NB472J
Step5Bar-code shipping tag
LHL10NB472J
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LH, L Type
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    190mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Inductance
    4.7mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.1Ohm Max
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    490kHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Q Factor
    50
  • Diameter
    11mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm