  • LHL10TB272J
LHL10TB272J
advertisement
Manufacturer No:
LHL10TB272J
HK JDW NO:
782-LHL10TB272J
Datasheet:
LHL10TB272J
Step5Bar-code shipping tag
LHL10TB272J
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    EAR99
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Current Rating
    240mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Inductance
    2.7mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.3Ohm Max
  • Max DC Current
    240mA
  • Frequency - Self Resonant
    670kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Q Factor
    50
  • Diameter
    11mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm