  • LHL10TB561K
LHL10TB561K
advertisement
Manufacturer No:
LHL10TB561K
HK JDW NO:
782-LHL10TB561K
Datasheet:
LHL10TB561K
Step5Bar-code shipping tag
LHL10TB561K
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, L Type
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    Radial
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    520mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    930mOhm Max
  • Max DC Current
    520mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    11mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm