  • LHL13NB470KQS
LHL13NB470KQS
advertisement
Manufacturer No:
LHL13NB470KQS
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LHL13NB470KQS
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
LHL13NB470KQS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LHL13NB470KQS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.551Dia 14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    2.8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    52mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.6MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm