  • LHLC08TB1R5M
LHLC08TB1R5M
advertisement
Manufacturer No:
LHLC08TB1R5M
HK JDW NO:
782-LHLC08TB1R5M
Datasheet:
LHLC08TB1R5M
Step5Bar-code shipping tag
LHLC08TB1R5M
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, LC Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    5.2A
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    5.2A
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm