  • LHLHL06TB471K
LHLHL06TB471K
advertisement
Manufacturer No:
LHLHL06TB471K
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-LHLHL06TB471K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LHLHL06TB471K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.4Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Inductance-Nom (L)
    470 µH
  • Self Resonant Frequency
    3.4MHz