  • LHLP16NB470K
LHLP16NB470K
advertisement
Manufacturer No:
LHLP16NB470K
HK JDW NO:
782-LHLP16NB470K
Datasheet:
LHLP16NB470K
Step5Bar-code shipping tag
LHLP16NB470K
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LH, LP Type
  • Size / Dimension
    0.669Dia 17.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.4A
  • Packing Method
    Box
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    7.5mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    3.4A
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm