  • LHLZ06NB680K
LHLZ06NB680K
advertisement
Manufacturer No:
LHLZ06NB680K
HK JDW NO:
782-LHLZ06NB680K
Datasheet:
LHLZ06NB680K
Step5Bar-code shipping tag
LHLZ06NB680K
    Select All
  • Mount
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LH, LZ Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    710mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6.9MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    20 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.71A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm