  • LI0201E800R-10
LI0201E800R-10
advertisement
Manufacturer No:
LI0201E800R-10
Manufacturer:
Laird
HK JDW NO:
9815-LI0201E800R-10
Package:
Datasheet:
LI0201E800R-10
Description:
FERRITE CHIP 80OHM 500MA 0201
Step5Bar-code shipping tag
LI0201E800R-10
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    500mA