  • LI0402C470R-10
LI0402C470R-10
advertisement
Manufacturer No:
LI0402C470R-10
HK JDW NO:
449-LI0402C470R-10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LI0402C470R-10
Description:
FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI0402C470R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    650μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    47Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    47Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    25MHz
  • Height
    650μm
  • Width
    0.5mm