  • LLC843F10P
LLC843F10P
advertisement
Manufacturer No:
LLC843F10P
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LLC843F10P
Package:
Datasheet:
LLC843F10P
Description:
CONTROL LIQ LEV 120VAC 3SEC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LLC843F10P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    LLC8
  • Feature
    LED Indicator
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Level
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187/0.250
  • Output Type
    Relay
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 120VAC
  • Sensitivity
    Fixed, 10k Ω