  • LM3460M5-1.5
LM3460M5-1.5
advertisement
Manufacturer No:
LM3460M5-1.5
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-LM3460M5-1.5
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
0.95mm PMIC SOT-23
Quantity:
In Stock : 7436
Step5Bar-code shipping tag
LM3460M5-1.5
  • Package / Case
    SOT-23
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Output Voltage
    1.5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Output Voltage-Max
    1.515V
  • Output Voltage-Min
    1.485V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    888 ppm/°C
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Width
    1.6mm