  • LM3502ITL-44EV/NOPB
LM3502ITL-44EV/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM3502ITL-44EV/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3502ITL-44EV/NOPB
Package:
Description:
Power Management IC Development Tools LM3502ITL-44 EVAL BRD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM3502ITL-44EV/NOPB
  • Packaging
    Box
  • Feature
    Dual Display(s)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    2.5V~5.5V
  • Voltage - Output
    44V
  • Utilized IC / Part
    LM3502
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Current - Output / Channel
    9mA