LM3622MX-8.2/NOPB
LM3622MX-8.2/NOPB
699-LM3622MX-8.2/NOPB
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Constant 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Tape & Reel (TR)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LM3622MX-8.2/NOPB Overview
In the Tape & Reel (TR) package, you will find it.For convenience, it is included in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package.Mounting type for the device is Surface Mount.The correct temperature setting is -20°C~70°C TA.Device charging requires Constant current.Hence, the battery pack is at 8.2V when it comes to voltage.Devices with a maximum supply voltage of 24V are preferred.There is 8-SOIC supplier package for this device.
LM3622MX-8.2/NOPB Features
Battery pack voltage of 8.2V
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package
LM3622MX-8.2/NOPB Applications
There are a lot of Rochester Electronics, LLC LM3622MX-8.2/NOPB Battery Chargers ICs applications.
- Robot
- Locomotive
- Man lift
- Smart speakers
- Material handling
- Tablets
- Fleet management
- High end, feature-rich consumer
- Wireless headphones
- Remote powered communication and telemetry systems
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
LM3622MX-8.2/NOPB
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Rochester Electronics699-MAX17015AETP+20-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-ADP3820ARTZ-4.2RL7-2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-MC33342P8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-MIC79050-4.2BMM8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-NCP1855FCCT1G25-UFBGA, FCBGA2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-MC33342PG8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-MAX14658ETE+T16-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-ISL6292-2CR3-T10-VFDFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-ISL6292-1CR416-VQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Rochester Electronics699-MAX1811ESA8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare