  • LM3671LC-1.8EV/NOPB
LM3671LC-1.8EV/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM3671LC-1.8EV/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM3671LC-1.8EV/NOPB
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR LM3671LC-1.8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM3671LC-1.8EV/NOPB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    2.7V~5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Frequency - Switching
    2MHz