  • LM4050AEM3-4.1
LM4050AEM3-4.1
advertisement
Manufacturer No:
LM4050AEM3-4.1
Manufacturer:
National Semiconductor
HK JDW NO:
4094-LM4050AEM3-4.1
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel SOT-23
Quantity:
In Stock : 6526
Step5Bar-code shipping tag
LM4050AEM3-4.1
  • Package / Case
    SOT-23
  • Packaging
    Cut Tape
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    10mA
  • Voltage - Output
    4.1V
  • Output Voltage Accuracy
    0.1 %
  • Voltage Reference
    4.096V