  • LM4125AIM5-4.1
LM4125AIM5-4.1
advertisement
Manufacturer No:
LM4125AIM5-4.1
HK JDW NO:
815-LM4125AIM5-4.1
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel SOT-23
Quantity:
In Stock : 1875
Step5Bar-code shipping tag
LM4125AIM5-4.1
  • Package / Case
    SOT-23
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Pin Count
  • Output Voltage
    4.096V
  • Max Output Current
    5mA
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    5V
  • Number of Channels
    THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    5mA
  • Quiescent Current
    257μA
  • Voltage - Output
    4.1V
  • Max Input Voltage
    8V
  • Height
    1.02mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.6mm