  • LM4128AMF-3.3
LM4128AMF-3.3
advertisement
Manufacturer No:
LM4128AMF-3.3
HK JDW NO:
815-LM4128AMF-3.3
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
PMIC 5V SOT-23
Quantity:
In Stock : 1904
Step5Bar-code shipping tag
LM4128AMF-3.3
  • Package / Case
    SOT-23
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Voltage References
  • Technology
    BIPOLAR
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Pin Count
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    20mA
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.7V
    THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    20mA
  • Quiescent Current
    60μA
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Reference Type
    Series
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Voltage Tolerance-Max
    0.1%
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.19mm
  • Width
    1.6mm