  • LMK62A2-156M25SIAR
LMK62A2-156M25SIAR
advertisement
Manufacturer No:
LMK62A2-156M25SIAR
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LMK62A2-156M25SIAR
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
Description:
3.3V Clock Oscillator Programmable Timers LMK62A2 156.25MHz 3.3V 6-SMD Module
Step5Bar-code shipping tag
LMK62A2-156M25SIAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Clock Oscillator
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR, 13 INCH
  • Technology
    LVDS
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Base Part Number
    LMK62A2
  • Physical Dimension
    5.1mm x 3.3mm x 1.1mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply
    95mA
  • Output Load
    107 OHM
  • Height
    1.15mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm