  • LMR-400-75-LSZH
LMR-400-75-LSZH
advertisement
Manufacturer No:
LMR-400-75-LSZH
HK JDW NO:
823-LMR-400-75-LSZH
Package:
Datasheet:
Description:
LMR-400-75 W/BLACK NON-HALOGEN J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMR-400-75-LSZH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    Foam Polyethylene (FPE)
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyethylene (PE), Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
  • Shield Material
    Aluminum; Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Cable Type
    Coaxial
  • Impedance
    75Ohm
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.405 (10.29mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Dielectric Diameter
    0.285 (7.24mm)