  • LMR-500-LLPX
LMR-500-LLPX
advertisement
Manufacturer No:
LMR-500-LLPX
HK JDW NO:
823-LMR-500-LLPX
Package:
Datasheet:
LMR-500-LLPX
Description:
LMR-500 LOW LOSS PLENUM, LISTED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMR-500-LLPX
    Select All
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Conductor Material
    Aluminum, Copper Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Fluoropolymer
  • Shield Material
    Aluminum; Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    1 (Unlimited)
  • Cable Type
    Coaxial - Plenum
  • Impedance
    50Ohm
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.465 (11.81mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Dielectric Diameter
    0.370 (9.40mm)