  • LMR14206XMKDEMO/NOPB
LMR14206XMKDEMO/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LMR14206XMKDEMO/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LMR14206XMKDEMO/NOPB
Package:
Module
Description:
BOARD EVAL FOR LMR14206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMR14206XMKDEMO/NOPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Utilized IC / Part
    LMR14206
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Main Purpose
    DC/DC, Step Down
  • Outputs and Type
    1, Non-Isolated
  • Regulator Topology
    Buck
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    SIMPLE SWITCHER®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    4.5V~42V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Frequency - Switching
    1.25MHz