  • LMZ14201EVAL/NOPB
LMZ14201EVAL/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LMZ14201EVAL/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LMZ14201EVAL/NOPB
Package:
Module
Datasheet:
LMZ14201EVAL/NOPB
Description:
EVAL BOARD FOR LMZ14201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMZ14201EVAL/NOPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    SIMPLE SWITCHER®
  • Feature
    Shielded, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Operating Supply Voltage
    42V
  • Voltage - Input
    6V~24V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Frequency - Switching
    Up to 1MHz