  • LMZ14203EVAL/NOPB
LMZ14203EVAL/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LMZ14203EVAL/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LMZ14203EVAL/NOPB
Package:
Module
Datasheet:
LMZ14203EVAL/NOPB
Description:
BOARD EVAL PWR MODULE LMZ14203
Step5Bar-code shipping tag
LMZ14203EVAL/NOPB
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    SIMPLE SWITCHER®
  • Feature
    Shielded, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Voltage - Input
    6V~42V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Frequency - Switching
    Up to 1MHz