  • LNBP16SP
LNBP16SP
advertisement
Manufacturer No:
LNBP16SP
HK JDW NO:
761-LNBP16SP
Description:
PMIC 10 16V
Quantity:
In Stock : 23365
Step5Bar-code shipping tag
LNBP16SP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LNBP16SP .
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    16V
  • Number of Outputs
    2
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarity
    Positive
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    15V
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    14W
  • Max Input Voltage
    28V
  • Supply Current-Max (Isup)
    6mA
  • Length
    9.4mm
  • Height Seated (Max)
    3.75mm
  • Width
    7.5mm